Badanie kompetencji trzecio i piątoklasistów

Napisana przez reporter 2016-05-10 10:03:31

Uczniowie klas trzeciej i piątej naszej szkoły przystąpili w dniu dzisiejszym do ogólnopolskiego badania umiejętności z języka polskiego. O godz. 9 zasiedli do pisania testu, który ma sprawdzić ich wiedzę i umiejętności z zakresu tego przedmiotu na poziomie danej klasy. Arkusze zostały przygotowane przez Instytut Badań Edukacyjnych, po ich sprawdzeniu przez nauczycieli, wyniki zostaną wprowadzone do programu, po czym zostanie opracowany raport zawierający zestawienie wyników klas i szkoły na tle wszystkich uczniów biorących udział w badaniu. Dziś uczniowie piszą test z języka polskiego, a za tydzień napiszą matematykę i przyrodę.