Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży

Napisana przez reporter 2016-05-20 10:33:06

W ramach Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży cztery uczennice klasy szóstej naszej szkoły wzięły udział w dwudniowym wyjeździe do Wrocławia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Johanes Gigas Schule w Lugde Niemcy, uczniowie Zespołu Szkół w Przemkowie oraz wspomniane uczennice naszej szkoły.  Organizatorem wymiany było Centrum Językowo- Turystyczne COLONIA pod kierownictwem pana Jerzego Janasa, fundatorem -Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży. Celem wymiany była imtegracja młodzieży polskiej i niemieckiej oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który był językiem komunikowania się uczniów ze sobą. W czasie wycieczki do Wrocławia młodzież zwiedziła wiele ciekawych miejsc: Wrocławskie ZOO, Panoramę Racławicką, Rynek i Ostrów Tumski, bawiła się w parku linowym oraz robiła wspólne zakupy w Galerii Dominikańskiej. Na zdjęciu: Oksana, Amelka i Ewelina z naszej szkoły oraz Annabell, Elisa, Anastasia i Angelina z Johanes Gigas Schule na Moście Tumskim potocznie zwanym Mostem Zakochanych. Na zdjęciu poniżej cała 42-osobowa grupa młodych Polaków i Niemców przed wejściem do ogrodu zoologicznego.