Aktualności


Wycieczka do Zamku Grodziec

Napisana przez reporter 2016-11-29 11:33:03

W środę, 23 listopada, uczniowie klas II-VI pojechali na wycieczkę do Zamku Grodziec. Wraz z przewodnikiem odkrywali tajemnice tej bajecznej budowli, powstałej na powulkanicznym wzgórzu w 1155 r.  Aby dostać się zamku, trzeba było wspiąć się na górę wąską ścieżką wśród lasów. Dzieci zwiedziły komnaty, podziwiały piękne kominki, żyrandole, stare szafy i komody, dawne stroje. Niebywałą atrakcją była zbrojownia, gdzie każdy, oprócz poznania różnych rodzajów broni, mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z wybranym przez siebie rekwizytem – Chełmem, mieczem itp. Duże wrażenie wywarły na uczniach kręte, strome schody, wąskie przejścia zamkowe, malutkie otwory okienne, niesamowity widok z wieży na malowniczą okolicę. Grozę i respekt budziły dawne  narzędzia tortur czy loch głodowy. Uczniowie dowiedzieli się, że w tutejszych murach kręcono wiele filmów, jak np. „Wiedźmin”, „Przyłbice i kaptury”, oraz reality show „Królestwo”.

            Wycieczka była doskonałą lekcją historii. Dzieci, przechadzając się po zamkowych komnatach, korytarzach, krużgankach, pokonując strome schody, „tocząc bitwy” na dziedzińcu, mogły wyobrazić sobie, jak toczyło się tu życie wieki temu.

Uczniowie zwiedzali zamek z opiekunami: Anną Machałą, Moniką Naruszewicz, Moniką Pakułą-Klimiuk i Zbigniewem Stępniem. Wycieczka odbyła się w ramach „Jesiennych wędrówek” – współpracy z PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej.


Komentarze
anoranio :: 2017-02-16 19:42:38 :: ip: logged
http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor <a href="http://doxycycline100mgbuy.com/">doxycycline100mgbuy.com.ankor</a> http://cialistadalafillowest-price.net/
<<< Prev 1 Next >>>

Dodaj komentarz
Imię
Email (opcjonalnie)
:: Komentarz ::
;):weirdo::unsure::s:roll::push::puke::oh::o:love::idea::huh::hmm::eek::amazed::\'(:P:O:D:@:):$8)
Pozostało znaków
CAPTCHA
Kod zabezpieczający (przepisz kod z obrazka powyżej, DUŻE litery)

Powered by Fusion News © 2006 - 2009, FusionNews.net.
Dodaj wiadomość