BEZPIECZNE WAKACJE

Napisana przez reporter 2010-06-23 11:48:27

Zegar na naszej stronie internetowej wskazuje, że do wakacji pozostały 2 dni, a więc wkrótce cała dziatwa szkolna odetchnie od szkolnych obowiązków. Większość niestety spędzi wakacje w domu, część wyjedzie na odpoczynek, wszyscy jednak, i ci co zostaną w domu, i ci co wyjadą w góry, nad morze lub jeziora muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które przez dziesięć miesięcy poznawali w szkole, a dziś przypomnieli o nich panowie policjanci z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej w Legnicy; byli to aspirant sztabowy pan Jan Fornal i starszy sierżant pan Andrzej Jurkowski. Policjanci przekazali dzieciom wiele bardzo ważnych informacji między innymi o tym, że nie wolno kąpać się w miejscach niedozwolonych, nie wolno skakać do wody „na główkę”, a wchodząc do wody, nie należy tego robić gwałtownie, tylko wcześniej się ochłodzić. Należy zachować ostrożność jeżdżąc na rowerze, nie wolno jeździć po drogach publicznych bez karty rowerowej ani jeździć „bez trzymanki”. Panowie policjanci zadawali dzieciom pytania dotyczące bezpieczeństwa, a za prawidłowe odpowiedzi rozdawali nagrody w postaci drobnych gadżetów takich jak kalendarzyki, pamiętniczki, pojemniczki na kredki, kredki, przywieszki na klucze i słodycze Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła uczennica klasy II Gabrysia Mokrzycka. Na zakończenie policjanci przekazali dzieciom i nauczycielom życzenia radosnych, słonecznych i przede wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI!!