Tydzień Wolontariatu-podsumowanie

Napisana przez reporter 2010-12-16 10:42:49

We wtorek podsumowaliśmy tydzień wolontariatu w naszej szkole. Zgodnie z jego hasłem „Więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu” uczniowie, rodzice i nauczyciele hojnie obdarowali wszystkich tych, którzy przed zbliżającymi się świętami potrzebują pomocy. Zgromadziliśmy trzy kartony różnych produktów. Pierwszy- „szlachetna paczka” zawierał słodycze takie jak ciasteczka, czekolady, cukierki, batony, artykuły żywnościowe- cukier, makaron, konserwy itp. i został przekazany do Oddziału Kuratorium Oświaty w Legnicy, skąd pojedzie jako świąteczny dar dla naszych rodaków na Kresach. Druga paczka zawierała zabawki przytulanki i wysłana została do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci przy ulicy Wiśniowej. Trzecią świąteczną paczką, zawierającą suchą karmę dla piesków i kotków zostały obdarowane zwierzęta w legnickim schronisku przy ulicy Chojnowskiej. Uczniowie naszej szkoły wykonali również ponad 30 kartek świątecznych z życzeniami bożonarodzeniowymi, które wysłane zostały do hospicjum- Stowarzyszenia „Palium” w Lubinie przy ulicy Bema.To jeszcze nie koniec działalności charytatywnej w naszej szkole, bowiem w styczniu zaplanowaliśmy zbiórkę żywności dla zwierząt leśnych. Zwracany się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przynoszenie do szkoły siana(zapakowanego w szczelne worki), marchwi, buraków pastewnych i innej żywności, którą uczniowie, wspólnie z leśniczym i przedstawicielem koła łowieckiego zawiozą do paśników w okolicznych lasach. Taka pomoc jest szczególnie cenna, bo zima jest bardzo ciężka, a więc pomóżmy zwierzętom ją przetrwać pamiętając, że „nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia”.