Sukces Nikoli w IV Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej - ciąg dalszy

Napisana przez reporter 2010-05-05 15:56:55

30 kwietnia we Wrocławiu odbył się koncert galowy laureatów IV Dolnośląskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W tym koncercie, jako laureatka wystąpiła uczennica klasy szóstej naszej szkoły- Nikola Warda, która, przy własnym, gitarowym akompaniamencie zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu Dżem p.t. „Puść mnie matko do powstania”. Przypomnijmy – Nikola w marcu zwyciężyła w eliminacjach powiatowych, śpiewając ten sam utwór i zdobywając, jako nagrodę, właśnie udział w koncercie laureatów we Wrocławiu. Tym razem nagrodą był dyplom, statuetka oraz wycieczka do zamku w Książu.

Nikola Warda jest dziewczyną niezwykle utalentowaną muzycznie. Pięknie gra na gitarze i śpiewa mocnym, charakterystycznym głosem. Pisze teksty piosenek i komponuje do nich muzykę. Swoje umiejętności doskonali w szkole muzycznej, a w przyszłym roku szkolnym zamierza uczęszczać do muzycznego gimnazjum. Nikola jest dumą naszej szkoły pod każdym względem, wzorowo wywiązuje się ze swoich szkolnych obowiązków- jest bardzo dobrą uczennicą oraz pełni funkcję przewodniczącej Samorządu Szkolnego. Muzyka jest jej pasją, występuje na wszystkich szkolnych uroczystościach, jej wokalne występy są wspaniałą oprawą muzyczną szkolnych akademii. Próbuje swoich sił w różnego rodzaju konkursach, prawie zawsze z sukcesem; jest laureatką szantów w Kunicach 2007, gdzie śpiewała z towarzyszeniem zespołu „Latający Holender”, uczestniczyła również w eliminacjach do popularnego programu telewizyjnego „Mam talent” i chociaż nie zakwalifikowała się do ścisłego finału, to migawki z jej występów mogliśmy oglądać w telewizji. Nikoli nie brak talentu, ambicji i co najważniejsze pracowitości, więc chyba jeszcze nie raz będziemy mieli okazję podziwiać ją i gratulować sukcesu.