Ślubowanie pierwszoklasistów

Napisana przez reporter 2010-10-20 09:44:41

Przez cały wrzesień nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczynią panią Joanną Guss przygotowywali się do bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu szkolnym – pasowania na ucznia. Z wielkim zaangażowaniem uczyli się wierszyków i piosenek, by 6 października, podczas odświętnego apelu, zaprezentować swoje umiejętności. Maluchy stanęły na wysokości zadania. Pokazały, że w pełni zasługują na miano ucznia.

Lekko stremowani, ale z uśmiechem na ustach, dali piękny występ artystyczny. Wspaniale recytowali i śpiewali nowo poznane piosenki. Poza tym musieli się sprawdzić w konkurencjach wymagających zdolności artystycznych – rysowanie własnego portretu z oczami zasłoniętymi apaszką; sprawności fizycznej – przejście bez zachwiania po skakance, bieg z jajkiem na łyżce. Mieli również nie lada trudne zadanie polegające na radzeniu sobie w niecodziennych sytuacjach. Pokazali, że potrafią najeść się jabłkiem wiszącym na sznurku, nie pomagając sobie rękoma, czy też z uśmiechem na ustach zjeść plasterek kwaśnej cytryny – bez popijania! Pierwszaki ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie rewelacyjnie. Te niełatwe konkurencje przygotował dla nich i poprowadził samorząd uczniowski wraz z kolegami z klasy VI. Starsi uczniowie byli dla swoich młodszych kolegów w tym wyjątkowym dla nich dniu wielkim oparciem.Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, które dzieci składały w obecności pani dyrektor Urszuli Pietruszkiewicz i całej społeczności uczniowskiej na flagę narodową. Wielkim ołówkiem zostali uroczyście pasowani na ucznia. Następnie każdy otrzymał dyplom i kuferek słodyczy. Rodzice ufundowali swoim pociechom zestaw przyrządów do gimnastyki, z którego będą mogły korzystać podczas zabaw na świeżym powietrzu lub w czasie zajęć na sali gimnastycznej. Na zakończenie uroczystości dzieci wraz z wychowawczynią, rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się do swojej sali na słodki poczęstunek. Każdy mógł spróbować przepysznych wypieków. Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji imprezy.