Rajd Pieczonego Ziemniaka

Napisana przez reporter 2010-11-11 11:43:56

9 października nasza szkoła we współpracy z PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej zorganizowała Rajd Pieczonego Ziemniaka. Jego celem było propagowanie idei turystyki pieszej, integracja dzieci poprzez wspólną zabawę oraz pokazanie, jak można aktywnie i kulturalnie spędzić wolny czas.

Najpierw wybraliśmy się z uczniami na wędrówkę po okolicy, podziwialiśmy las jesienią, zwierzęta oraz ptaki odlatujące do ciepłych krajów. Następnie na boisku szkolnym rozpaliliśmy ognisko, przy którym każdy upiekł sobie kiełbaskę. Pani Violetta Grabowska przygotowała wiele konkursów związanych z ziemniakiem. Uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach, jak: rzut ziemniakiem do celu, kto najszybciej obierze ziemniaka, kto zrobi najwięcej talarków z ziemniaków, przerzut ziemniakiem przez obręcz czy wyścigi w workach po ziemniakach. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawie. Każdy w nagrodę dostał drobny upominek. Pomysłodawcami i opiekunami dzieci podczas rajdu byli: Anna Nowicka, Violetta Grabowska, Małgorzata Pawlik, Monika Pakuła i Zbigniew Stępień. Dziękujemy prochowickiemu PTTK-owi za ufundowanie kiełbasek i nagród dla dzieci.Więcej zdjęć w galerii.